Tarihçemiz

2018 yılının sonlarında kurulmuş olan Aegene Biyoteknoloji, kurucu kadrosunun deneyimi ve bilgi/teknoloji transferi aracılığıyla sağlık sektörü başta olmak üzere biyoteknoloji alanında paradigmaları değiştirme hedefine sahip vizyoner bir biyoteknoloji firmasıdır. Merkez ofisimiz İzmir Bayraklı’da bulunmaktadır. Nisan 2020’de devreye aldığımız Ar-Ge laboratuvarımız ise Manisa Celal Bayar Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yer almaktadır. “Ege Modeli” olarak adlandırılan Ege Üniversitesi Sanayi Güdümlü BAP Projesi kapsamında 2 adet projeye eş-finansman sağlamaktayız. Aynı zamanda, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi işbirliğinde yürüttüğümüz TÜBİTAK 1507 destek programı kapsamında da bir Ar-Ge projemiz devam etmektedir. 2021 yılı içinde ISO 9001 standardı ile ilgili çalışmalarımızı tamamladık. ISO 13485 standardı ile ilgili uyum çalışmalarımız ise kısa bir süre içinde tamamlanacaktır.

Vizyonumuz

Ülkemiz ve dünyamız için stratejik öneme sahip ve önceliği olan alanlarda doğru ve etkili iş birlikleri geliştirerek disiplinlerarası bir yaklaşımla konusunda uzman bilim insanlarının istihdamını ve ortak çalışma prensiplerini benimseyerek finansal ve teknik fizibiliteleri yapılmış biyoteknolojik ürün, biyoteknolojik ilaç, tıbbi cihaz ve laboratuvar malzemeleri konularındaki yenilikçi proje fikirlerini hayata geçirerek biyoteknoloji pazarındaki konumumuzu her geçen gün sağlamlaştırarak yükseltmek.

Misyonumuz

Biyoteknolojinin, temas ettiği tüm sektörlerde paradigma değişimlerine yol açacağına inanan ve sürdürülebilir fayda için çalışan vizyoner bir biyoteknoloji firması olarak, sağlık sektörü başta olmak üzere biyoteknoloji alanında yüksek değerli ürün ve ileri teknoloji geliştirme hedefi ile ulusal ve uluslararası ölçekte öncü bir firma olmak.

Değerlerimiz

Yenilikçilik, Müşteri Odaklılık, Güvenilirlik, Akılcılık, Verimlilik, Dinamizm, Duyarlılık, Sosyal Sorumluluk Bilinci ve Paylaşımcılık

Kalite Politikamız

Aegene Biyoteknoloji, kurucu kadrosunun deneyimi, çalışanlarının yetkinliği ve bilgi/teknoloji transferleri aracılığıyla sağlık sektörü başta olmak üzere biyoteknoloji alanında yüksek değerli ürün ve ileri teknoloji geliştirme hedefine sahip vizyoner bir biyoteknoloji firmasıdır.

Bu bağlamda,

❖ Biyoteknolojinin, temas ettiği tüm sektörlerde, paradigma değişimlerine yol açacağına inanıyoruz ve sürdürülebilir fayda için çalışıyoruz.
❖ Ülkemiz ve dünyamız için stratejik öneme sahip ve önceliği olan alanlarda doğru ve etkili iş birlikleri geliştirerek disiplinlerarası bir yaklaşımla konusunda uzman bilim insanlarının istihdamını ve ortak çalışma prensiplerini benimsiyoruz.
❖ Finansal ve teknik fizibiliteleri yapılmış biyoteknolojik ürün, biyoteknolojik ilaç, tıbbi cihaz ve laboratuvar malzemeleri konularındaki yenilikçi proje fikirlerini hayata
geçirerek biyoteknoloji pazarındaki konumumuzu her geçen gün sağlamlaştırarak yükseltiyoruz.
❖ Sürdürülebilir kalitenin ve müşteri memnuniyetinin takım çalışması sonucu elde
edilebileceğini biliyoruz. Bu nedenle, fikirden ürüne giden süreçte tüm çalışanlarımız ve paydaşlarımızla birlikte benimsediğimiz etik değerler ışığında büyük bir keyifle geliştiriyoruz ve üretiyoruz.
❖ Toplum sağlığını ve içinde yaşadığımız ekosistemi her şeyin üzerinde önemsiyoruz.
❖ “Bir şeyi nasıl yaptığın, her şeyi nasıl yaptığını gösterir” felsefesinden hareketle ulusal ve uluslararası kalite standartlarını işimizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz ve yaptığımız her işin her zaman standartların üzerinde olması için sürekli iyileştirme çabası içinde olacağımızı kabul ve taahhüt ediyoruz.