COVID-19: Solnatid kullanım için onaylandı.

© Apeptico

 

Şiddetli solunum sıkıntısı olan Avusturyalı COVID-19 hastalarının ilk kez Apeptico’nun solnatidinin tedavi programı için kullanılma ihtimali var.

COVID-19 hastaları sekiz seviyeli Dünya Sağlık Örgütü hastalık ölçeğine göre ileri hastalık evrelerine ulaştıkça, hayatı tehdit eden akut solunum sıkıntısı sendromu (ARDS) veya pulmoner ödem tedavisi daha öncelikli hale geliyor. Apeptico Forschung und Entwicklung GmbH, COVID-19 hastalarının tedavisi için lider aday solnatid için Avusturya Sağlık Bakım Güvenliği Federal Bürosu’ndan kullanım onayı aldı. ARDS ve pulmoner ödem tedavisi için Faz II adayı olan ilaç, hastanede yatan hastaların % 20’sine yardımcı olmak ve pulmoner ödem oluşumuna karşı koymak için tasarlanmıştır. ARDS için gözlenen mortalite oranı% 16 ile% 60 arasındadır.

Viyana merkezli Apeptico Genel Müdürü Bernhard Fischer’e göre, “SARS-CoV-2’nin neden olduğu COVID-19’da akut akciğer fonksiyon bozukluğunun (ARDS) gözlemlendiği, DSÖ hastalık ölçeğinde hastalık evresi 6 ve 7’ye ulaşmış mekanik ventilasyona bağlanmış hastaların tedavisi için Avusturya’dan yenilikçi bir ilacın ilk kullanım onayıdır. ”. Fischer, “Solnatid, mekanik ventilasyon süresini kısaltmak için kullanılacak” dedi. Akciğer hastalıkları uzmanları, entübasyon ve suni solunum önemli sağlık riski oluşturduğundan bunun acilen gerekli olduğunu düşünmektedir.

Kaynak:Haberin devamı için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir